1. Co mogę zrobić w przypadku gdy klucz nie potrafi odblokować zamka Mag Lock® i nie da się otworzyć drzwi szafki zabezpieczonej magnetycznym zamknięciem Mag Lock?

    Najprawdopodobniej drzwi szafki nieznacznie się osunęły z zawiasów i przesunęły względem siebie, co powoduje problem z otwarciem zamka. Zdarza się, że nawet nieznaczna zmiana w położeniu drzwiczek szafki, może powodować trudności z otwieraniem zamka Mag Lock® ( często podczas instalacji drzwi szafki były lekko podpierane, wraz z upływem czasu lekko przesunęły się do siebie). Staraj się delikatnie przesuwać drzwi szafki z powrotem do wyjściowej pozycji (drzwi mają tendencję do opuszczania się od strony zawiasów), Mag Lock® powinien się otworzyć. Po otwarciu dokładnie wyreguluj drzwi szafki.

  2. Czy zabezpieczenia gwarantują pełne bezpieczeństwo mojego dziecka w domu?

    Nie. Jeżeli zabezpieczenia są zamontowane poprawnie, pomogą w zredukowaniu zagrożeń bezpieczeństwa i urazów w domu. Nie są one jednak zastępstwem odpowiedniego nadzoru rodziców. Żadne dziecko nie powinno być pozostawione bez opieki w pomieszczeniach z potencjalnymi zagrożeniami jak np. kuchnia, łazienka, nie zablokowane okna itp. Obowiązkiem rodzica jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz zapobiegać ryzykom urazów w domu jak i poza domem. Trzeba pamiętać, że obowiązkiem rodziców jest opieka nad dziećmi, nie wolno zostawiać niemowląt lub małych dzieci pod opieką innych dzieci.

    Zabezpieczenia powinny być też regularnie sprawdzane pod kątem uszkodzeń, zużycia lub innych czynników mogących obniżyć efektywność produktów.

     

  3. Jak mogę usunąć produkty przyklejane na taśmę, nie uszkadzając mebli/ścian?

    Jest wiele metod oraz produktów, które mogą pomóc w usunięciu produktów przyklejanych na taśmę z różnych powierzchni, bez ryzyka ich uszkodzenia. Najtańszą metodą jest użycie olejku z drzewa herbacianego lub eukaliptusowego, który delikatnie ściera klej z taśmy bez zniszczenia powierzchni. Wiele supermarketów oraz marketów budowlanych ma w swojej ofercie produkty do usuwania taśmy dwustronnej. Przed użyciem sprawdź działanie preparatu na powierzchnię w mało widocznym miejscu, by upewnić się że nie zostanie ona uszkodzona.

    Aby usunąć przyklejone części bramki rozporowej – jak np. podkładki montażowe, umieść kroplę olejku eukaliptusowego lub drzewa herbacianego bądź innego rozpuszczalnika na taśmę. Pozostaw na kilka minut, a następnie delikatnie pociągnij podkładkę montażową do siebie. Dodaj więcej olejku lub rozpuszczalnika, by następnie przekręcić podkładkę i oderwać od ściany. Wszystko zależy od tekstury powierzchni na której zamontowane są podkładki, jednak zazwyczaj można je odczepić bez uszkodzenia lub z minimalnym uszkodzeniem ściany.

  4. Moje dziecko zawsze próbuje otworzyć kuchenne szafki i szuflady by sprawdzić co jest w środku, co stwarza duże niebezpieczeństwo urazów. Jak mogę je przed tym ochronić?

    Dreambaby® ma bardzo szeroką ofertę zabezpieczeń do większości rodzajów szafek czy szuflad. Zalecane jest aby w każdym gospodarstwie domowym posiadać kilka zabezpieczeń różnego rodzaju dla dodatkowego bezpieczeństwa w domu. Dzieci uczą się przez obserwację powtarzalnych czynności, więc używanie różnorodnych zabezpieczeń będzie dobrym pomysłem. Zabezpieczenia mogą być usuwane z szuflad lub szafek w każdym momencie, są proste w użyciu dla dorosłych ludzi. Aby uniemożliwić dostęp dziecka do całej kuchni, warto zastanowić się nad zamontowaniem bramki bezpieczeństwa.

  5. Jak zabezpieczyć gniazda elektryczne przed dziećmi?

    Zaślepki do gniazd elektrycznych Dreambaby® są małe i nieprzezroczyste, przez co umieszczone w gniazdach elektrycznych stanowią świetne zabezpieczenie przed urazami lub porażeniem prądem. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w pobliżu odsłoniętych gniazd elektrycznych.

  6. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń, kiedy jestem na wakacjach z dziećmi lub spędzamy czas u krewnych?

    Przenośna bramka bezpieczeństwa jak np. bramka montowana rozporowo, może być używana dosłownie wszędzie – montaż nie wymaga wiercenia, co nie niszczy powierzchni ściany. Dzięki takiemu produktowi można zapewnić bezpieczeństwo dziecku poza domem. Możesz także zabrać ze sobą zaślepki na gniazda elektryczne, nakładki na drzwi oraz proste zabezpieczenia na uchwyty szafek. To sprawi, że będziesz mógł zrelaksować się podczas wyjazdów poza domem.

  7. Jak konserwować bramkę bezpieczeństwa?

    Bramki bezpieczeństwa montowane rozporowo powinny być sprawdzane w stałych odstępach czasu. Jeżeli nie zamykają się poprawnie lub linie wskaźnikowe nie są w odpowiednich pozycjach, trzeba jeszcze raz dopasować bramkę lub zainstalować ją ponownie. Można to zrobić w prosty sposób za pomocą pokręteł, należy sprawdzić czy są odpowiednio dokręcone w górnej jak i w dolnej części bramki. Sprawdź uchwyt, który pokaże Ci czy bramka jest odpowiednio wypoziomowana. Codzienne sprawdzanie bramki pomaga zachować jej skuteczność oraz bezpieczeństwo, a także umożliwia natychmiastowe zauważenie uszkodzeń. Możesz bramkę zawsze dopasować w razie zaistniałej potrzeby. Jak w przypadku każdego innego produktu, właściwa konserwacja zapewni długie i poprawne funkcjonowanie bramki bezpieczeństwa.

    Bramki zamontowane za pomocą śrub, również wymagają okresowych kontroli, aby upewnić się że wszystkie części produktu są poprawnie zainstalowane.

  8. Jaka jest minimalna liczba bramek w domu

    Wszystko zależy od Twojego domu i potrzeb. Jeżeli w domu znajdują się schody, potrzebne będą minimum 2 bramki – jedna zamontowana na szczycie schodów, druga u ich podnóża. Dodatkowo możesz dokupić bramki by zabezpieczyć kuchnię, łazienkę czy sypialnię. Bramki bezpieczeństwa montowane rozporowo mogą okazać się bardzo użyteczne w takich przypadkach. Ponadto nasza bramka Roll-Up posiada dwa zestawy do montażu, co umożliwia jej zainstalowanie w dwóch różnych miejscach w domu a sama bramka może być z łatwością przenoszona.

  9. Czy potrzebuję bramki w przejściach do każdego pokoju?

    Bramki bezpieczeństwa są zazwyczaj używane na górze i u podnóża schodów a także by ograniczyć dostęp dziecka do kuchni, łazienki lub innych przestrzeni w domu lub by zatrzymać dziecko w określonym pokoju np. w sypialni. Jeśli te opcje są dostępne, prawdopodobnie nie jest konieczne, aby każdy pokój miał osobną bramkę bezpieczeństwa.

  10. Moim największym zmartwieniem są schody, jaka bramka bezpieczeństwa jest najlepsza?

    Bramki montowane za pomocą śrub mogą być używane w każdym miejscu w domu i są polecane do montowania u szczytu schodów, ze względu na bardziej solidny montaż i zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa. Dodatkowo nie posiadają one dolnego panelu, jak w przypadku bramek montowanych rozporowo, co niweluje ryzyko potknięcia.

    Bramki montowane rozporowo mogą być używane w każdym miejscu w domu. Mogą być używane w wejściach, korytarzach i wielu innych miejscach. Są zalecane do montażu u podnóża schodów. Jeżeli jednak zamontujesz je na szczycie schodów, uważaj na dolny panel bramki aby się nie potknąć.

  11. Jak najlepiej dopasować bramkę bezpieczeństwa do przejścia?

    Najlepszym sposobem jest zmierzenie przejścia, gdzie chcemy umiejscowić bramkę, pomiędzy cokolikiem jednej ściany a drugiej. Przestrzeń między cokolikami/listwami przypodłogowymi jest najwęższa, co da nam możliwość dopasowania najlepszej bramki i ewentualnie dodania do niej odpowiednich rozszerzeń. Sprawdź jakiej bramki potrzebujesz z naszym kalkulatorem. http://www.gatecalculator.com/

  12. Jakie są rodzaje bramek bezpieczeństwa?

    Posiadamy 3 rodzaje bramek bezpieczeństwa w ofercie:

    1. Bramki montowane rozporowo: Bramki montowane rozporowo są bardzo łatwe w instalacji, ponieważ nie wymagają używania śrub, wierteł lub jakiegokolwiek naruszania powierzchni ściany lub mebli. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin, które wynajmują mieszkania lub nie chcą niszczyć ścian. Rama bramki służy do zwiększenia bezpieczeństwa i wytrzymałości bramki, zachowując stabilność poprzez silny nacisk. Bramki rozporowe posiadają także rozszerzenia dla szerszych przejść, dostępne są także wysokie odpowiedniki.
    2. Bramki montowane na śruby: Bramki te są przytwierdzone do ściany za pomocą śrub, co zapewnia im większą, długotrwałą stabilność. Mogą być także rozszerzone. Rekomendowane są głównie do instalacji u szczytu schodów.
    3. Bramka Roll Up: Może być instalowana zarówno w wąskich jak i bardzo szerokich przejściach (do 140 cm). Odpowiednia do zamontowania w przejściach, korytarzach czy na schodach. Można ją złożyć do małych rozmiarów, co gwarantuje oszczędność miejsca. Nie posiada żadnych dolnych paneli, co niweluje ryzyko potknięcia. Opakowanie zawiera wszystkie elementy potrzebne do montażu. Może być używana w domu, jak i na zewnątrz. Posiada dwa zestawy nakładek montażowych. Posiada także filtry UV. Wymagany jest montaż dodatkowych dystansów do bramki w przypadku listew przypodłogowych/cokolików – posiada wielojęzyczną instrukcję montażu i obsługi. Bramki Dreambaby® mogą być używane zarówno przez rodziców, jak i posiadaczy zwierząt.

     

  13. Gdzie powinienem zamontować bramkę bezpieczeństwa?

     

    • SCHODY: Najczęstsze i najważniejsze miejsce do zainstalowania bramki bezpieczeństwa jest u szczytu oraz u podnóża schodów. Zapobiega to wielu potencjalnym zagrożeniom oraz urazom z powodu spadnięcia lub potknięcia się na schodach. Wypadki na schodach są najczęstszymi zagrożeniami dzieci w domu. Większość wypadków jest skutkiem potknięcia lub poślizgnięcia się, zarówno na tym samym poziomie jak i z wysokości (krzesła, łóżka lub schodów).
    • WEJŚCIE DO KUCHNI: Jest bardzo zalecane aby używać bramki w wejściu do kuchni, ponieważ w tym pomieszczeniu znajduje się najwięcej potencjalnych zagrożeń dla Twojego dziecka. Zagrożenie mogą stanowić ostre noże, gorąca kuchenka, gotująca się woda lub podgrzewane jedzenie jak również trujące środki czyszczące.
    • WEJŚCIE DO SYPIALNI: Przejście z dziecięcego łóżeczka do sypialni rodziców może być dostatecznie trudne dla dzieci, które zaczynają wędrować po domu w nocy. Zapobieganie opuszczania pokoju przez dziecko pozwoli ci ochronić je przed urazami w korytarzu, łazience lub w innych pokojach. Dodatkowo bramka może zapobiec wchodzeniu do pokoju zwierząt, podczas twojej nieobecności.
    • WEJŚCIE DO ŁAZIENKI: Bramka w wejściu do łazienki może być bardzo użyteczna, jeżeli jesteś pewny, że Twoje dziecko nie będzie wędrować po domu w nocy, jednak nie chcesz by wchodziło ono samo do łazienki, gdzie istnieje wiele potencjalnych niebezpieczeństw. Dziecko nigdy nie powinno przebywać w łazience bez opieki dorosłego, szczególnie w nocy – środki czyszczące, szampony, balsamy, wszystkie te środki chemiczne są ekstremalnie niebezpieczne dla najmłodszych członków rodziny.

     

  14. Kiedy stanie się konieczne zamontowanie bramki bezpieczeństwa w domu?

    Bramki bezpieczeństwa są używane by uniemożliwić dzieciom dostanie się do konkretnych pomieszczeń w domu. Zazwyczaj umieszcza się je na szczycie i u podnóża schodów, jak również w przejściach czy korytarzach, tak by zablokować dostęp dziecka do takich pomieszczeń jak kuchnia lub by zatrzymać je w danym pomieszczeniu jak np. dziecięca sypialnia w nocy.

    Bramki bezpieczeństwa można zainstalować w domu w momencie, gdy dziecko kończy 2 lata. Jednak najlepszym okresem zakupu takiego produktu jest moment, gdy dziecko zaczyna raczkować.